2007-09-10

Még mindíg AUGUSZTUS

A 19-én megtartott 20-i tüzijáték kb 1 órát késett, mert előtte óriási eső volt, és beáztak a lövedékek. De azért szép volt!
Gyere velem csörögni!




A négy lökött.



Még az igazgató úr is ropta.




A szokásos Balatonparti tűzijáték után utcabál volt az óratéren. Nem hittem volna, hogy az én gyerekeim így bele tudnak feledkezni a zenébe. Pedig a DJ nem volt éppen a csúcson, de a jobb számokat végigrokizták.





Vasárnap este Fernando grillpartit csinált. Többféle hús is volt, de a pálmát ez a marhafelsál vitte el, ami kivül ropogós, belül rózsaszin, hogy nekem még az életbe nem sikerült marhát így megsütni. Asszem nem is fogok próbálkozni vele.






Még mielőtt kitört volna a vihar, beugrottunk SandibaPistiékhez.Zsuzsiék is ott voltak, kicsit beszélgettünk, de siettünk, nehogy elkezdjen esni, mert akkor bennragadunk a sárban.







Háznéző túránkat Buzsákon fejeztük be, onnan átmentünk Csisztapusztára, ahol egy jót söröztünk.








2007-09-09

AUGUSZTUS közepe

Dóriék megjöttek Bécsből. Oda meg repülővel mentek Pisából. Gyors vacsora után még kiugrottunk Gödöllőre, mert Gergő szabadságon volt egész héten, és még kint dolgozott.
Almaszüret.

Naplementés hangulatban.


Caroláék még Genovában vettek 2 hetijegyet a Diákszigetre, egyik nap eljöttek ebédelni.



Természetesen apát a születése napján is megünnepeltük. Megállapitottuk, hogy a Ribai vendéglő piszok jó hely, szuper a konyhája.




Dani itt már a teljes nagykorúi jogán issza a sörét.





21

AUGUSZTUS első fele

Ez a kép Szárszón egy Illés-emlékzenekar koncertje után készült, ahol nagyon jól éreztük magunkat,még üvöltöttük is a régi számokat.
Ez nem egy Makovecz templom makettje, hanem a Kaszás-féle "Ungarische-gulasch-Piroschka" tipusú grillsütő.

Apa szülinapi ajándéka! Márminthogy ÉN!


Apa nagy gondban van. Még 2 teljes napig 60 éves.



Ez már Szárszón a kettős születésnap.




Augusztus 2. Dani ma lett nagykorú. Kettesben ünnepeltünk, még pezsgőt is bontottunk.





JÚLIUS második fele

ROZI!!!!!!!!!!!!!!!!! Annyira tökéletes, hogy az már nem is igaz! Meg gyönyörű, meg egy angyal, meg ennivaló, meg állandóan jókedvű.Meg olyan irigy vagyok a barátnőmre, hogy el sem tudom mondani!!!!!!!!!!!


Vasárnap reggel úgy döntöttünk, hogy megnézzük a Balaton-felvidéket, mivelhogy éppen a kapolcsi fesztivál volt. Ez a kép Tapolcán készült. Ha a teljes napunkat meg akarod nézni, rákattinthatsz a http://picasaweb.google.com/kaszasanya/2007JLIUS29BALATONFELVIDKweboldalra


Vizibalett 5 kacsával.



Kapolcs, a Művészetek Völgye!!!!!!! Eszméletlen jó hely, őrületes forgatag, nagyon jó programok. Csak éppen hétvégén nem szabad jönni, mert mozdulni nem lehetett.




A napot Balatonfüreden, a görög faluban fejeztük be, egy jó kis vacsorával.Aztán Tihanyból komppal mentünk haza Szárszóra.





2007-09-06

JÚLIUS első fele

Ennek a naplementének sosem lehet ellenállni.
Esti séta a parton.

Végre, olyan állapotba került az erkély, hogy ki lehet ülni.Apa lefestette a falat, azt erkélyrácsokat meg 20 centivel kijjebb vitettük, most egész nor-


mális mérete lett.


Július első hétvégéjén beiktattunk egy mátrai kirándulást. Meglátogattuk Vilmost Abasáron, utána Feldebrő, Tarnaszentmária /itt csodálatos kis árpádkori templomok vannak/ a verpeléti vulkáni kúp peremén csak Apa ment végig, én lent megvártam. Ha már itt voltunk, megnéztük a recski emlékhelyet, egy útmenti csárdában ebédeltünk egy jót, aztán fölmentünk Parádra, ahol "Palóc napok" voltak, jó nagy kirakodóvásár-ral. Szóval egy egész jó kis nap volt.






Iszik, vagy vezet????????????????????????????????







Szigorúan védett virágok




Feldebrői templom





2007-09-05

JÚNIUS

Apa besegít az ablakosoknak, szétveri az összes redőnyt. És még élvezi is!
Köztes állapot. A régi keret már, az új még nincs. Mennyivel jobb lenne, ha így maradna.............




Ilyen fáradtak vagyunk már, és még közel sincs vége.



És így néz ki a bejárati ajtó kívülről. Alatta a spanyol ihletésű névtábla.










Eszter levizsgázott, Gergő meg kikapcsolódik egy kicsit Gödöllőből.






Medenceparti traccsparti.







Elmentünk Kőröshegyre megnézni az épülő völgyhidat.








Az új konyhaablakban egy szép csokor.









2007-09-04

MÁJUS

Fernando mamája eljött Pestre egy hétre. Caroláéknál laktak, Dóri körbevitte a városon, hétvégén meg kivittük őt Szentendrére, Esztergomba, és Tarjánba.





Egyik hétvégén Pistiék Gyugyon játszottak a falunapon, és meglátogattuk őket. Finom birkapörköltet is kaptunk. Utána beugrottunk egy kávéra Sandiba.



ÁPRILIS

Megjött az új autó, Feri a fellegekben jár.
Siófoki hangulat halászokkal.

Kicsit bizarr, felkerült a kisház tetejére a fürdőkád. Fél Szárszó röhögőgörcsöt kapott. /Medencevízmelegités céljából/


Caroláék itt voltak, berendeztük a lakásukat IKEÁ-ból, utána Szárszóra és Tarjánba mentünk.