2007-02-27

Bontás

Azért az üzletnek is menni kell....

....így meg felülről.

Így néz ki oldalról a kád.


Így kezdődött.



Legújabb fejlemények

Feri elkezdte szétverni a fürdőszobát hétfő reggel. Ma, kedd este már egy csempe sincs a falon,vagy 15 zsák már megtelt sittel. A mosogató egyik részét kineveztük mosdónak, persze a fürdést, meg a hajmosást még nem tudom, hogy oldjuk meg.
Csütörtökön jönnek a vizszerelők, és talán hétvégén lehet kezdeni a burkolást.
Közben kihivtam a mosógépszerelőt, ha már úgyis le volt szerelve, mindent meg-csinált rajta, a házat meg elvittem szintereztetni,olyan lesz, mint az új.

2007-02-25


A fürdőszoba tartalma dobozokban az ebédlőben.

Előkészületek lakásfelújításhoz.

Feri teljes védőfelszerelésben a lakás szétveréséhez.
A teljes Szentkeressy-Kovács család

Mielőtt kimentek a reptérre, még megetettem őket.


Ezt a szőnyeget Feri erőszakolta ki, de már nekem is tetszik.



Mikka ante portas! Be akar jönni.




Ezek aValentin napi tulipánjaim. 3 szál orchideát is kaptam.











A héten elkezdtük nézegetni a fürdőszobaátalakitáshoz szükséges dolgokat. Megrendeltük a zuhanykabint, /kéthét/ megvettük a mosdószekrényt, csaptelepet, szennyestartót. Feri irodája már megtelt. Szombaton ebédre meghivtuk az Andiékat, mind a 3 lány el tudott jönni, Kovács Feri felmérte a munkát, ő fogja csinálni a burkolást. Ma, azaz vasárnap egész délelőtt jártuk az OBI-t, Ikeát, megint elköltöttünk egy csomó pénzt, és csempét még nem is vettünk, mert az ami tetszett volna, csak jövőpénteken jön.






Délután kipakoltam a fürdőszobát, 12 kartondobozba fért bele a rengeteg piperecucc. Lehet, hogy tényleg szanálni kellene,mert ennyi biztos nem fog visszamenni.






2007-02-18

Carolás hétvége

Minden este vagy éjfélig rendezem a régi fotókat, és ami tetszik, egy kic sit felújítom. Ez történt ezzel a 41 évvel ezelőtti képpel is. Már egész fakó volt, teljesen elhalványult, ezt tudtam kihozni
belőle. Érettségi után, Badacsonyban készült, a Mishiék eljegyzése napján a mólónál.




Azért Carolás, mert szombat este Ferihegyen vártuk őket. Megjöttek vagy 5 bőrönddel, rengeteg ajándékkal, amit mind a két szülő, meg ők hoztak össze. Dorcsikám meg kell beszélned velük, hogy ez nem mehet így a végtelenségig, mert ha havonta jönnek, nem verhetik magukat állandóan ekkora költségbe, meg akkor mi is úgy érezzük, hogy viszonozni kell, és soha nem lesz vége.


Nagyon aranyosak voltak, jól eldumáltunk, amit nem értettünk azt lerajzoltuk. Vasárnap reggel IKEA, 2-3 órán keresztül vásároltak, Feri a kisteherautóval hazavitte a sok cuccot, Anna is ment velük. Vettek 2 kanapét is, hogy legyen pótágy a vendégeknek. Hát, miután összeszerelték, akkor jöttek rá, hogy nem a kihúzható változatot vették meg hanem a stabilt. Azzal meg nem érnek semmit, mert azon nem lehet feküdni. Nna, telefon a vevőszolgálatra, semmi gond, kicserélik, csak vissza kell vinni. Hétfő nem jó, mert én egész nap orvosnál leszek, ezért kedden kora reggel bonyolitják, mert ők délután repülnek vissza. Szóval ilyen izgalmas volt a vasárnap.Ma van a Maloshik Miklós esküvője, Caroláék is mennek, reggel még összedobtam egy kis ajándékot neki. Találtam egy 1996-os fotót, amikor még fekete haja volt, és iszonyú fájdalmas képet vágott /Dóri kiállitását nyitotta meg a Tabán moziban/, ezt kinyomtattam, és ráirtam, hogy "Nyugi, azért ennyire nem fog fájni!"


Beletettem egy szép keretbe, majd Caroláék odaadják.

2007-02-10

Az elmúlt 2 hónap képekben.

Judit barátnőm ragyog a szerelemtől.


KOVÁCS RÓZA DOROTTYA Itt éppen 6 hetes







Héviz Hotel Európa Fit. Akciós üdülés féláron.










Levágattam a hajam.













Carola és Alessandro az új lakásban.
















Mikka 12. születésnapja.



















Ezt a képet Dani csinálta szilveszterkor rólam.






















Karácsony után Tarjánba is lementünk. Ilyen a téli feszület.

























Egész decemberben ilyen volt a konyha.




























Apa meglepődött, én meg lesem a hatást.































Ilyen szép volt a fánk. A TV-ben a tavaly karácsonyi csoportkép.














































Ajándékosztás közben.

























Ezt a képet telefonnal készitettük szenteste, és MMS-ben elküldtük Dórinak.




















































Dórikám örül az új telefonjának.




























Ez az előkarácsony december 17-én.















Már megint kettő........

......mármint hónap. Ami eltelt. Hihetetlen, hogy rohan az idő!
Akkor nekiesek!!!! Szóval Dórikám decemberben itthon töltött 3 hetet, aztán karácsony előtt 5 nappal elrepült Valenciába. Csináltunk neki egy kiskarácsonyt, rendes fával, ajándékokkal, "mennybőlazangyallal" Az utazása nem volt problémamentes, mert Barcelonában megszabaditották az összes pénzétől, meg bankkártyáitól. Aznap éjfélig intéztem a letiltásokat, ő meg szervezte, hogy valahogy el tudjon jutni pénz nélkül Valenciába.

Ezek után -kissé hiányosan ugyan-, de szép volt a karácsony. Feri gyönyörű normand fenyőt vett, alatta rengeteg ajándék. Végre meg tudtam lepni apát egy olyan ajándékkal, amit nem ő nézett ki, egy "itiner"-rel. / Biztos nem igy kell írni./
Egy kisebb könyvtárnyi könyv is gazdát cserélt. Meg számitógépes programok, meg már nem is tudom.

Másnap, 25-én megszületett Kata kislánya, Rozi.

Szilvesztert Juditéknál töltöttük, hajnalig dumcsiztunk, nosztalgiáztunk.

Januárban itt voltak Caroláék, véglegesen kifizették a lakást, és meghivtak reggelire.
Január végén meg Feri befizetett egy 3 napos welnessre Hévizre. Nagyon jólesett a
semmittevés, dagonyázás, úszás, gőzfürdőzés, szaunázás. Odafelé benéztünk Szárszóra, minden rendben van.

Hát dióhéjban ennyi!

2006-12-03

Másfél hónap után






Hát ami azt illeti már akkora lelkiismeretfurdalásom volt, hogy erőszakot vettem magamon és leültem írni. Amikor Dóritól hazajöttünk tele voltunk gyönyörü élményekkel, tájakkal, benyomásokkal. Jó lett volna sokáig ebben a lelkiállapotban maradni, de ahogy átléptük a határt pofáncsapott a politika, zúdult a nyakunkba a gyűlölködés, a lelki terror, készülődés október 23-ra, hogy"majd mi megmutatjuk ezeknek" meg mondjonle,mondjonle,mondjonle. Aztán eljött 23-a, Ferivel délelőtt bementünk a városba, megmutatta a régi lakásuk környékét, a lebontott házakat a 8.kerületben, az egész olyan volt mint egy filmdíszlet,pláne hogy eredeti 56-os tankok, teherautók, buszok, voltak a házak között. Közben a Corvin közben folyt az ünnepség. Lehet , hogy épp rossz időpontban értünk oda, de nem a régi dolgok méltatásáról volt szó, hanem arra biztattak mindenkit,hogy menjenek a Kossuth térre és m ondassák le a kormányt. A nép helyeselt, egyre nagyobb lett a hangzavar, úgyhogy gyorsan leléptünk a Baross utcán keresztül. Sajnos a Nemzeti Múzeum zárva volt, sétáltunk még egy kicsit, az Asztóriánál beültünk a MacDonaldsba, közben figyeltük, hogy gyülekeznek az emberek a Fidesz nagygyülésre. Még épp időben indultunk hazafelé, a Deák téren mentünk le a metróba. Fél órával utánunk már lezárták, mert teledobálták az aluljárót füstbombával.
Itthon aztán szörnyülködve figyeltük a TV-ben, hogy a Deák tér, ami fél órával előbb még egy szabadtéri múzeum volt, harctérré változott, a kiállitott tankot /ami előtt Ferit le is fényképeztem/ beinditották, és pár őrült, felheccelve a tömeget háborúst játszik. Borzalmas volt!
Lassan kezd kifújni a dolog, most mégiscsak a közelgő karácsony kerül előtérbe. Múlt vasárnap megnéztük a Szabadság,szerelem c. filmet. Na az aztán nagyon szép volt, minden utcán őrjöngő műforradalmárt köteleznék rá, hogy megnézze.
Két hete egyfolytában hordom föl a pincéből a karácsonyi dobozokat, már alig férek el az üzletben, a plafonról is lógnak a dolgok, ha két ember bejön, a harmadiknak ki kell menni, annyi az áru. És még ugyanennyi doboz van lent, amihez még hozzá sem férek. Úgy unom már, hogy 3-4 éve ugyanazokat a dolgokat sétáltatom le-föl minden decemberben. Félek, hogy ha drasztikusan Feri-módszerrel ki nem dobok mindent, még a dédunokáim is ezeken a dolgokon fognak szörnyülködni.
Nnnnnnnnnna, majdcsak lesz valahogy! Ma egész nap diszitettem a lakást, hogy holnapra, mire jön Dorcsika minden szép legyen. Holnap nagy főzés, takaritás, és éjfél körül Ferihegy! Most Heti hetes és alvás!

2006-10-15

Megjöttünk!













Még hétfőn este megjöttünk /most pedig vasárnap van/ de olyan sűrű volt az élmény, meg annyi volt a pakolnivaló a héten, hogy nem jutottam az íráshoz.
Szóval gyönyörű volt, jó volt látni Dórit, Fernandót, a lakásu-kat, a környéket, Toszkánát, Genovát, Caroláékat. Csináltunk ezer képet, kedvcsinálónak egy-kettőt felrakok.