2006-08-22

Még mindíg hétfő




Dórikám végre netközelben van, és skyp-on küldött egy-két képet a házról, kilátásról, meg a kocsijukról.

Tüzijátékos hétvége




Péntek reggel felszedtük Juditékat, és négyen elindultunk Szárszóra. Balázsék még ott voltak estig, úgyhogy kisbazsiztam egy kicsit. Kriszti kipróbálta rajtam a pedikürtudományát, tökjól megcsinálta a lábamat.

Judit hozott 3 napi ebédet, pia maradt a szülinapról, úgyhogy jól elvoltunk. Sikerült megint felszednem egypár kilót.

Szombat este volt a szárszói tüzijáték. Felejthető, egyre kevesebb az önkormányzat pénze, és így egyre rövidebb a parádé.
Vasárnap este viszont készültünk, hogy megnézzük TV-n az országos tüzijátékot. Az első 5 perc valami csoda volt, mindent bedobtak, Parlament,Vár,Halászbástya, hidak, gyönyörüen kivilágitva,azt mondtuk Judittal, hogy aki ezt látja, szerelmes lesz ebbe a városba. Egyszercsak homályos lett a képernyő, aztán kiment a TV 1 , aztán a TV 2 , csak az RTL bírta, és annyit mondtak a riporterek, hogy valami nagy eső lehet. De azért végigcsinálták a tüzijátékot fél 10-ig.

Másnap, azaz ma,/hétfőn/ hajnali 5-kor indultunk haza, és a hiradókból tudtuk meg mi történt.
Állitólag 1956 óta nem volt ekkora katasztrófa Budapesten. A Dunaparton másfél millió ember gyűlt össze. A kezdés után 5 perccel egy óriási vihar csapott le 100 km-es széllel, és olyan jeges
esővel amilyet csak filmekben lehet látni. Az emberek elkezdtek menekülni, de töksötét volt, mivel a világitást lekapc solták, egymást taposták,az ablakokból potyogtak a kitört üvegtáblák, az alsó rakpartról nem tudtak feljönnik az emberek, mert ott csak5oo méterenként van egy-egy keskeny lépcső.Szóval az összes kórház tele van sebesültekkel, eddig 4 halott, és még keresnek embereket, akik csónakról a Dunába borultak. Szóval szörnyü, azóta is erről szól minden, most keresik a felelősöket.

2006-08-14

Meglepi Dórinak

Dóri most hívott, nagyon szép a ház, csodálatos a kilátás,nemvészes az óránkénti harangjáték a szomszédban. Otthon derült ki, hogy az az autó /Fiat Panda/ amit kölcsönkaptak nem is kölcsön, hanem Fernando
megvette, csak nem mondta meg, azt akarta, hogy meglepetés legyen.

Utolsó variáció


De a legutolsó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Téma: ugyanaz



Éjszaka meglódult az agyam, így még jobban kijön a 30 év.

2006-08-13

Kata és Dóri



Katustól teljesen elájultam. Olyan
aranyos a pocakjával, hogy csuda. A reptérre indulás előtt beállitott két
gyönyörű csokorral,
meg egy zsák Túró Rudival. Rögtön csináltam róla egy pár
képet, és a pillantásról, ahogy a Dórira nézett, eszembe jutott
egy régi
kép, és rögtön megkerestem. Éppen 30 évvel ezelőtt,
Gergő születése
előtt egy nappal készült, a lőrinci lakás

erkélyajtójában.
/nem értem, most miért változott meg a betűméret/


Éjjjjjjjjjjjjjjjjjjjen! Dóri ebben a
pillanatban telefonált, hogy szerencsésen megérkeztek Viareggióba,
kaptak

kölcsön
egy kocsit, és indulnak fel a faluba
.

Ferihegy




Hát elment a Csumikám! Feri reggel korán ébresztette őket, telepakolták a furgont, meg még az Agilát is jól megbuggyantották. Amíg hazaértek én sütöttem egy jó nagy adag Laci féle hurkát. Indulás előtt még Katus is befutott 2 nagy csokor virággal meg egy zsák Túró Rudival.
Hát jól kibőgtem magam, mire Feri megjegyezte, inkább annak örüljek, hogy tavaly összevesz-
tek, mert így legalább egy évig itthon volt. Szóval minden relatív. Remélem benőtt a fejük lágya,
és már nem lesz semmi baj.

Este 8-ra lettem kész, nagyjából levittem mindent a pincébe.

Buli




Ategnap esti bulinak 3 apropója is volt.

1. Klára nap
2. Dani múlt heti szülinapján elfelejtettük feltálalni a tortát, ezért most újat kapott,
gyertyával, elfújással, fotózkodással együtt.
3. Dórika búcsúztatása.

Jó kis buli volt, finomat főztem /magyaróvári csirkemell internetről/ ettünk, ittunk, rengeteget nevettünk, jó későn mentek el.

Júliusi kép

Ezt a képet csak azért tettem be, mert most tanultam, hogyan kell képeket feltelepiteni. De ez még nem jelenti azt, hogy tudom is.

2006-08-11

2 év után

Nahát, már azt hittem, hogy kitiltottak ebből a rendszerből.Most akadt a kezembe egy füzet, amibe 2 évvel ezelőtt beirtam a regisztrációs adatokat, és abban találtam meg ezt a blogcimet is. Megpróbáltam, és még rajta vagyok. Nagyon örülök!!!!!!!!!!!!!!!

Sajnos a napló újrakezdése most vált éppen aktuálissá, mert Dórikám 2 nap múlva kiköltözik Olaszországba. Most üriti ki a lakását, zsúfolja össze a cuccait különböző dobozokba.Fernandó meg a barátja is itt vannak, velük együtt megy vissza repülővel. Majd ha menetközben rájön, hogy valami hiányzik, akkor apával kiugrunk egy hétvégén és cuccolunk.

A két év alatt sokminden történt. Apa 60 éves lett, nekem porckorong-sérvem lett, Gegi elkezdte épiteni a házát, késő őszre talán be is költözik,
Dóri bedolgozta magát a weblapok készitésébe,meg egyebekbe, rengeteg megrendelése, új munkája van, Dani harmadikos gimis /ill. tizenegyedikes/

Röviden ennyi.

Ígérem, hogy mostantól sokkal szorgalmasabb leszek naplóírásilag, Danival már nem kell harcolnom a gépért, mert tavaly kapott sajátot, csak Ferit kell valahogy eltávolítani, hogy hozzáférjek. Igaz, este 8-kor ő már általában alszik.
Gegitől majd megtanulom, hogy kell képeket feltenni!!!!!!!!!!!!!!

2004-07-13

Recept

Este beszéltem Dórival, de nem volt tökéletes a vonal, igy megigértem neki, hogy leirom a "Tavaszi zöldbabpörkölt" receptjét, ahogy én kitaláltam. Szóval ugy kell kezdeni, mintha rendes pörköltet készitenél, az sem árt neki, ha a hagyma előtt apróra vágott bacon szalonnát is megpiritasz, sok hagyma, sok zöldpaprika. Ha megdinsztelődött, rá piros paprika, paradicsom /vagy püré/, bele egy fél kiló zöldbab /mirelit is lehet/
, ugyanannyi ujkrumpli vékony karikákra vágva. Felönteni annyi vizzel, hogy ellepje, sóval, borssal izesiteni, lefedni. Ha puha minden /20-25 perc/ bele lehet engedni 2-3 deci tejfölt. /Szegény Dórikám ez Neked nehéz lesz/ Gegiék itt voltak este, ettek belőle, azt mondták, hogy isteni volt.
Úgy irigylem őket, hogy majd belegebedek. Holnap ilyenkor már Korfun lesznek. Hariszéknak küldtünk egy pici csomagot, pirospaprikát, Unicumot, meg fényképeket. Ja és Apa küldött egy CD-tvagy 3-400 képpel. Csak remélni merem, hogy a lengébb öltözetü képeinket nem másolta át.

Hét végén isteni volt a víz, 25-26 fokos a Balaton, és olyan hullámok voltak, mint a tengeren. Vasárnapra már lehült a levegő, úgyhogy ebéd után kotortunk is haza. Mivel a pénteket is hozzácsaptuk a hétvégéhez, levittük a Mikkát is. Nagyon hülye ötlet volt, mert egész éjjel nyirvákolt, ki akart menni, de féltünk, hogy megint beszorul, igy aztán szinte semmit nem aludtunk. Laci bácsinak szombat estére megjött a m enetrendszerinti hasmenése, szegény nagyon kikészült. Hát ennyi a hétvégéről.

2004-07-07

Panasznap

Szóval eddig azért nem írtam, mert nem férek hozzá a számitógéphez. Dani reggeltől nyúzza amig Apa haza nem jön, ő kisebb kihagyásokkal szinte reggelig. Vérig vannak sértve, ha néha el akarok olvasni egy napilapot az interneten, vagy le kell adjak egy-egy AVON rendelést. Ezért nem fogok én soha megtanulni igazán számitógépezni. Legfeljebb veszek magamnak egyet. Nnnnnnna!!!!!!
Hétvégeken Szárszón vagyunk, szépitgetjük a házak , jól elvagyunk Juditékkal.Szegény Lacinak annyi a munkahelyi problémája, hogy ihaj, ott legalább egy kicsit elfelejti. Judittal jókat sétálunk, és végre kibeszélgetjük magunkat. Most hétvégén ünnepeltük a 34.házassági évfordulónkat. Lökött Apa a földvári cukrászdában rendelt egy hatalmas tortát, hófehér, habos-babos, gyöngyös-bönygyös, a tetején vörös marcipán rózsákkal./Megjegyzem a zöld marcipán levelektől az egész egy kis MDF-es beütést kapott/ Nagyon finom volt, sok tejszinhabbal, őszibarackkal, ehető cukorgyöngyökkel, egyszóval oda a fogyókúrámnak. Újfent!
Kaptam még egy sárgarózsa csokrot is. Biztos azért, hogy ilyen sokáig kibírtam! A kajával viszont olyanégésem volt, mint még soha! Bejelentettem, hogy ünnepi ebédre elkészitem a hires KASZÁSNÉ-FÉLE halászlét. Péntek délután még Pesten megcsináltam az alapot, amit ugy kellett kezdeni, hogy elmentem a Sugárba egy passzírozót venni, -csekély 2600 Ft-ért, mivel a régit nem találtuk-. Sajnos ennyi pénzért úgy látszik mindent lehet venni,csak jót nem, mert az első tekerés után elferdült az egész szerkezet, és iszonyu kinlódás után tudtuk csak lepasszirozni a halat. Még meleg volt, mire leértünk vele Szárszóra, igy nem tudtam betenni a hütőbe.Hát ez volt a gáz, mert másnap, amikor feltettem a tüzre, hogy belefőzzem a halat, kiderült, hogy megsavanyodott az egész, ugy ahogy volt, ki kellett dobni. Judit és Laci elmentek halászlé süritményt felhajtani, de sehol nem volt, igy l2 db. kockából készült el .

Az ebéd finom volt csak a halászlé volt egy kicsit pocsék, a torta finom krémes yoghurtos ízű volt, mindenkinek ízlett. Délután mindenki pihent, Apa, Dani és Laci forma1-et néztek. Este elmentem Danival, Gergővel és Eszterrel bowlingozni. Délután dvd-tlehetett nézni, pontosabban a Bazi nagy görög életet. Mindhárom játékot Gegi nyerte, én utolsó lettem. Dani kétszer volt 2. Másnap Apa rendszerint korán kelt Juditékat fölébresztette. Reggel megnéztük a Titkos gyilkos mamát/szerintem a film enyhén szólva horrorisztikus/ de azért jókat röhögtünk rajta. Gergőék későn keltek fel. Apa mikor a tökfőzelék-hozzávalókkal hazaért a boltból kijelentett: tökfőzeléket akar csinálni. ezt a fenti berkezdést, "az ebédfinom volt"-tól kezdve a Dani irta., mivel csengettek az üzletben., ki kellett mennem ő meg már ideges, hogy egy fél órája nem számitógépezhet. Úgyhogy be is fejezem, szóval jól eltelt a hétvége, ez a lényeg.

2004-06-29

Jó napot

Kérem szépen, végre sikerült Nekem is bekerülnöm erre az oldalra. Bár amint látom ez nem az a frissülős fajta. :))))

2004-06-28

Végre nyár!

Az első igazán meleg hétvége ebben az évben. Szombat hajnalban indultunk le Balatonszárszóra, két Auchan közbeiktatásával is fél 8-ra lenn voltunk. Sajnos Judit néniék most nem tudtak jönni, mert bébicsőszködtek. Én előző éjszaka megálmodtam, hogy a nappali olyan legyen, mint Krétán a kedvenc tavernánk. Erre Apa is teljesen belelkesedett, egész nap a nyomomban matatott, job ban akarta tudni hogy mit akarok, mint én saját magam.De végül irtó klassz lett az egész.
Tiszta tudathasadásos állapotba kerültünk, amikor elkezdtük nézni a "Bazi nagy görög élet"c.filmet a DVD-n, mert olyan volt, mintha a Zorba taverna diszleteiben ülnénk.
Apa lelkesedése akkora volt, hogy nekiállt az emeletnek is. A fenti hálóban megszün-
tette rumlit, és kialakitott egy luxuxfekhelyet beépitett TV-vel.

Vasárnap délelőtt egerésztünk a kertben, napoztunk, Dani hülyére unta magát. Délután
Apával lementünk a Bendeguz strandra, Apa még fürdött is. A viz gyönyörü tiszta,
selymes, és végre sok.

Estefelé beültünk a Margarita pizzázóba, Dani evett egy Al Capone pizzát, Apa egy gyrost pitában , ittunk közel egy liter bolt, aztán megnéztük a naplementét.Ma, hétfőn
viszont fél négykor felébredtünk,Apa közölte, hogy ő már nem fekszik vissza, induljunk
el. Öt órára a Dóra téren voltunk.

2004-06-24

Gegi ma kijött Nipivel, Apát várták,hogy kimenjenek Gödöllőre. Végül Gegi egyedül ment, mert Apa lusta volt. Gegi visszafelé ujra bejött, és hozott egy csomó cseresznyét.

Ez az első bejegyzés

Ma csináltuk meg a Kaszás család első blogját, reméljük hosszú életű lesz...