2006-09-28

...ez még lemaradt....


Új számitógép


Csütörtök este van, és nekem 2 napja van egy SAJÁT számitógépem.Teljesen elájultam, mikor Feri meghozta. Persze azzal a hátsó szándékkal vette, hogy igy kevesebbet fogom nyúzni az ő gépét.Tegnap délután mind a hárman nyomtuk /Dani is/ és egymással leveleztünk. Ma Dórival is konferencia beszélgetést folytattunk. Isteni!Szegénykém nagyon el van keseredve, nem akar összejönni neki az internet. Nagyon vár bennünket, szerda estére fogunk odaérni, remélhetőleg.
Feri ma kapta meg a nyugdijelőleg megállapitását, borzasztóan meg van elégedve, többet kapott mint amire számitott.
Gergőkém meg Kölnben van egy hétig, úgyhogy még választani sem tud,csak hétfőn jön haza. Napközben többször beszélünk skype-on /én asszem ezentúl szkájpnak fogom nevezni/ Holnap átugrik Düsseldorfba egy "míting"-re. Szegény kis multik.........
Lassan elboritja a lakást a Dórinak előkészitett csomaghalmaz. Szegény Fernando biztos elájul, ha meglátja. Úgy kellene odaérni, hogy mire ő hazajön már el legyen pakolva.
Feri holnap egy óbudai kiskocsmában osztálytalálkoz, ezért csak szombat reggel megyünk Szárszóra.

2006-09-24

Hétvége





A legutóbbi bejegyzésem óta kicsit csendesedett a helyzet, minden éjszaka egyre kevesebb lett a balhé, több a rendőr, és a fényképek alapján elkezdték összeszedni a nagypofájúakat, meg a rendbontó állatokat.
Végre a Fidesz lemondta a szombati tüntetést, úgyhogy egy kicsit nyugodtabban mentünk le pénteken Szárszóra. Feri befejezte a cserepezést, én a kredencfestést, amit aztán be is állitottunk a szobába. Persze előtte ki kellett cipelni a nagy gardrob-szekrényt,/dögnehéz volt/ és már éreztem, hogy nemigen tesz jót a gerincemnek. Még ki is porszivóztam az egész házat, de egy idő után már mozogni sem tudtam. Judittal megbeszéltem, hogy visszafelé bemegyünk és náluk ebédelünk. Hát alig tudtam felkúszni a lépcsőn.
De nem baj, hazajöttünk bevettem a gyógyszeremet, pár napig pihenek, majd csak jobb lesz.
Hét közben Dórival beszéltünk, nem tud hazajönni, sok a munkája, meg nagyon fáradt,úgyhogy marad az eredeti terv és ketten megyünk a választás után.

2006-09-20

Olaszország helyett..........


.....itthon maradtunk. Ha a ma éjszaka simán eltelik, talán elindultunk volna, de mivel megint egész éjjel tartott a rumli, úgy döntöttünk, hogy nem szorongjuk végig a 4-5 napot Dórinál állandóan arra gondolva, hogy mi lehet itthon.
Úgy néz ki, hogy nem akarnak leállni a hőzöngéssel. A Parlament elől indultak megint, jöttek a Blaháig, ott eldöntötték, hogy 56-ot játszanak és megtámadják a Köztársaság téri Pártházat. De ráfáztak, mert a rendőrök most sokkal többen voltak, és jobban felkészültek, mint előző nap, szétzavarták őket. Volt ott lovasrendőr, rendőrkutya, vízágyú, könnygázbomba, a tüntetők által szétvert autók, betört és kirabolt kirakatok. Hajnali 4-5 körül lett vége, utána szegény köztiszták elkezdtek takaritani.
Délután Daninál szülői értekezlet volt, fél 8 körül jöttem metróval az Őrsig, de már érezhető volt a mozgolódás. Irtó feszült a hangulat a városban, mindenki megdermed egy-egy szirénázó autó hallatán.
Dórival megbeszéltem, hogy ha nem kell mennie Genovába, jöjjön haza jövő héten, kifizetem az utiköltségét, és majd együtt visszamegyünk. Igy legalább nem viszek annyi felesleges dolgot, ő ki tudja válogatni.

2006-09-19

Balhé után



Ma még csak kedd van, de tegnap annyi minden történt, hogy le kell jegyezzem. Az egész azzal kezdődött, hogy vasárnap reggel a rádió részleteket adott le a Gyurcsány beszédből, amit a májusi frakcióülésen mondott Balatonöszödön. Keményen kiosztotta az egész társaságot, eszméletlen önkritikus és egy kissé alpári volt a hangvétel. Na lett erre óriási ribillió az egész országban, a másik oldal jól kihasználta a helyzetet, mindenhol tüntetések, "Monnyon le, monnyon le!" Tegnap estére a Parlament elé tüntetést szerveztek, aztán valahogy átkeveredtek a Szabadság térre, el akarták foglalni a TV-t, és beolvasni a petíciójukat. Elalvás előtt véletlenül rákattintottam a Hír TV-re és olyan ijesztő volt az egész, hogy nem tudtam elaludni. Az volt az érzésem, hogy a romániai forradalom ismétlődik, amikor betörtek a TV-be 89-ben.
Hajnali fél 4-ig egyenesben néztük, ahogy felgyújtják az autókat, felszedik a kockaköveket és megdobálják vele a rendőröket, betörnek a TV épületébe, szóval félelmetes volt az egész.
Ma pedig minden csatornán ez volt a téma.
Közben Dóri cuccait szedem össze, tegnap leadta a listát, hogy mit vigyünk el neki. És két napja egyfolytában megy a mosógép. Holnap délután indulnánk Szárszóra, aztán egy kis alvás után Olaszország. De abszolut nem vagyok benne biztos, hogy akarok-e menni, félek Danit itthonhagyni egyedül. Másrészt meg jó lenne egy kicsit távolabb lenni ettől az egész förtelemtől ami itt van. Ráadásul 23-ára nagygyülést szervezett a fidesz a Felvonulási térre.
Na megyek teregetni, újabb adag van készen.

2006-09-17

MEGINT EGY HÉT

Újra vasárnap este van, ez a hét egy pillanat alatt elszaladt. Dórival beszéltünk hétfőn, dicsekedett, hogy 28 fokos a tenger Genovánál, Feri úgy belelkesedett, hogy azonnal kocsiba akart ülni, hogy akkor megyünk. De mivel nekik nem jó, egy héttel elhalasztjuk. Azóta várom Dóri listáját, hogy mit pakoljak össze.
Feri a kampány finisében van, még tegnap, szombaton is egész nap gyártotta a szóróanyagot. Állítólag holnaptól buszokon fog szaladgálni a plakátja .
Mivel csütörtökön úgyis Szárszón keresztül megyünk Olaszországba, ezért ezen a hétvégén itthon maradtunk. Tegnap este Gergőék + a két kutya kijöttek vacsorára. Csináltam előételnek padlizsánkrémet, aztán korhelylevest, és gombás-borsós töltött dagadót. Gegi hozott finom vörösbort hozzá.
Ma délelőtt meg kiszaladtunk Gödöllőre, mivel én még nem láttam az ajtókat-ablakokat. Hát szuper jól kezd kinézni a ház. Még az emeletre is felmásztam , pedig még nincs is lépcső. A következő bejegyzésben találhatók a fotók, amiket kinn csináltam.
Hazafelé bementünk a Lidl-be Dani legnagyobb örömére jól bevásároltam fagyiból.
Feri egész délután azzal dolgozott, hogy megtervezte az útvonalat Dóri falujába.Kinyomtatott egy csomó oldalt, amit majd néznem kell, hogy el ne tévedjünk.

MEGINT EGY HÉT








2006-09-10

Vasárnap este






Vasárnap este van, én várom a Heti hetest, Feri elaludt a frissen vásárolt Csudafilm DVD-n,és megpróbálom gyorsan leírni az elmúlt napokat.
Egész héten valami eszméletlen meleg volt, jó lenne ha még pár hétig kitartana. Szombaton hajnalban ketten elindultunk Szárszóra. Már elhagytuk Budaőrsöt, amikor kiderült, hogy a házkulcsokat otthon hagytuk. Gyors telefon a szomszédba, szerencsére Ilonkáék otthon voltak, így nem kellett visszafordulni.
Útközben felhívtak Cs Szabóék, hogy valami fontosat akarnak megbeszélni velünk,és jó lenne ha átugranánk Sandiba. Lepakoltunk Szárszón és 10 perc múlva Sandin voltunk. Hát az volt a nagy dilemma, hogy a mellettük lévő telket, amin egy tökjó kis faház is van meg akarják venni, és kiváncsiak voltak a véleményünkre. Bemásztunk a kerítésen, ill Klárit Feri átemelte, nagy röhögések közepette. Szóval nagyon klassz a telek, ha lekaszálják a füvet, meg egy kicsit rendezik a bokrokat , meg elbontják a két telek közti keritést szuper lesz. Ittunk egy kávét, aztán elmentünk Lengyeltótiba a bútor-turkálóba. Zárva volt, de már tudtuk, hogy a szomszéd házba be kell kiabálni hogy "Annus néni!!!!!!!!!!!"Mikor végre meghallotta, átjött velünk, körülnéztünk és vettünk egy kis szekrényt, 3 fiókkal, az emeleti TV alá. 14 ezer volt ráírva, de Annus néni odaadta 12-ért.
Dél elmúlt mire hazaértünk. Én rögtön nekiestem a kredencnek, lecsiszoltam az egészet, portalanitottam, és a további napom azzal ment el, hogy az ajtókat meg a fiókokat készre festettem. Az eredetileg tervezett zöld szín helyett bézs-sárga variációt választottam, szerintem nagyon klassz lesz ha kész lesz.
Feri lebontotta a medence melletti oszlopok burkolatát és lefestette fehérre. Hát annyit dolgoztunk, hogy nem is tudtunk lemenni a partra. Ma meg már 12-kor elindultunk, hogy a Forma 1-re hazaérjünk.
Na kezdődik a Hetes, megyek ágyikóba!

2006-09-03

2 nap Szárszón






Mégsem a múlt heti volt az utolsó szép hétvége. Pénteken 11 körül indultunk, felvettük Juditékat, és gyönyörü időnk volt végig. Ma, azaz vasárnap fél 2-kor indultunk vissza.
Hát jól kidolgoztuk magunkat! Én kitaláltam, hogy Anyuék kredencét megpróbálom helyrehozni. Hőlégfújóval és spaklival egész szépen sikerült elfogadható állapotba hozni. Csak éppen a csuklóm bánja, enyhe ínhüvelygyulladásom lett, meg agyonégettem az ujjaimat. Laci megsajnált, és a végén ő is besegitett, neki is tropára ment a jobb keze.
Erre még rátette a koronát, hogy Ferinek cserepezhetnékje támadt, ami azzal járt, hogy nekünk hármunknak kellett feladogatni többszáz dögnehéz tetőcserepet a medence előtti tetőre. Feri a tetőn szteppelt, Laci a létrán, Judit meg én cipeltük, meg nyomtuk fel a cuccot. Úgyhogy mostmár nemcsak a csuklóm fáj, hanem a vállam is.
Node nem baj, ez legalább egy kreativ hétvége volt!
Péntek este sétáltunk egy nagyot, boroztunk a Hordóban, megnéztük a naplementét a Bendegúz-strandon.
Szombaton Feri mindenképpen sütögetni akart, reggel a Liedl-ben vettünk tarját, meg grillkolbászt, este rakott egy óriási tüzet, megsütöttük, és jól megettük.
Pénteken, szept.1-én meghalt szegény Faludy.

2006-08-30

Szerda



Na végre, Gergő /ill.Eszter/ felrakta az ablakos fotókat a házról a saját blogjára, de azért utólagos engedelmükkel én is felteszek egyet amit Apa csinált hétfőn.
Hideg van!!!!!!!!!!!! De állitólag péntektől a hétvégéig jó idő lesz, ugyhogy péntek hajnalban irány Szárszó. Tegnap Anett szólt, hogy ma hajnalban mennek Olaszországba, ha akarok küldeni valamit Dórinak szivesen elviszik. Dehát az összes ittmaradt cuccát csaknem lőcsölhetem rájuk, majd kivisszük mi szeptemberben. Erre szólt a Marinak, hogy kacsát süssenek, meg májat, meg süteményeket pakoljanak, hogy ne menjenek üres kézzel. Végigcsatangolják Olaszországot, és közben benéznek Dóriékhoz is.
Sajnos nekik még mindig nincs internetjük, alig várom már, hogy skyp-olhassunk.
Ma itt volt Karcsi a Rékával, elvitték a 10 adag filmet.
Más nem történt, gyüjtjük a kopogtatócédulákat.

2006-08-27

Hétvége

Hát lehet, hogy a nyár utolsó szép hétvégéje volt. És mi nem mentünk le Szárszóra. Persze a meteorológia sem volt egyértelmű, mert esős napokat jósoltak.
Szóval Karcsiék meghívtak bennünket péntek estére egy vendéglőbe vacsorázni. Teljesen megőrültek, Ferit felköszöntötték születésnapján /mivel akkor éppen Párizsban voltak/ egy üveg Ballantines-sal, én kaptam egy nagy csokor rózsát, és ettünk egy fantasztikus vacsorát. A Krisztina körúton van egy jópofa étterem, ahol kihoztak 4 hatalmas adag velőt, számolatlan pirítóssal. Hát ha összeadom az életemben megevett összes velős pirítóst, még mindíg nem tenné ki azt az egy adagot. Én nem is tudom, hogy tudtuk legyűrni. Persze, nagyon finom volt, csak iszonyú sok. 1 órás szünet után még benyomtunk egy kisadag borjúpörköltet is.
Szombaton egész nap pihegtünk, kajára rá se tudtunk nézni.
Feri ki akart menni szombaton Gödöllőre, de Gergő nem jelölte ki a helyet, amit vésnie kellett volna, így megbeszélték, hogy majd vasárnap mennek.
Vasárnap reggel óta készenlétben volt, alig várta, hogy indulhasson, 10 órakor már nem bírta tovább, felhívta Gergőt, kiderült, hogy akkor ébredtek. /A Miklós barátjuk házavatóján voltak/ Na, Feri elindult, hogy majd Gegi is megy, de 12-kor megunta a várakozást, és dühösen hazajött. Én meg gyorsan betettem a sütőbe még 2 csirkecombot, gondolva, hogy hátha bejönnek hazafelé. De még csak egy telefon se. Hát ez van!
Feri teljesen beleásta magát a Mátyás polgármesteri kampányába, állandóan a gép előtt ül, és tervezi a logókat, röplapokat, reklámhadjáratot.

2006-08-24

Dani




Na végre Dani megengedte, hogy lefényképezzem. Ma volt benn a suliban a tankönyvekért, és mikor hazajött ezt a nagy kegyet gyakorolta velem. Közben Feri is befutott, rögtön melléült, és olyanok lettek, mint egy Novelle-márka reklám.

2006-08-22

Gegi háza




Mivel kedves Gergely fiam egy lusta dög, és igencsak lemaradt a blogírással, ezért felteszek egy-két képet, amit Fernando készitett 2 hete.

Még mindíg hétfő




Dórikám végre netközelben van, és skyp-on küldött egy-két képet a házról, kilátásról, meg a kocsijukról.

Tüzijátékos hétvége




Péntek reggel felszedtük Juditékat, és négyen elindultunk Szárszóra. Balázsék még ott voltak estig, úgyhogy kisbazsiztam egy kicsit. Kriszti kipróbálta rajtam a pedikürtudományát, tökjól megcsinálta a lábamat.

Judit hozott 3 napi ebédet, pia maradt a szülinapról, úgyhogy jól elvoltunk. Sikerült megint felszednem egypár kilót.

Szombat este volt a szárszói tüzijáték. Felejthető, egyre kevesebb az önkormányzat pénze, és így egyre rövidebb a parádé.
Vasárnap este viszont készültünk, hogy megnézzük TV-n az országos tüzijátékot. Az első 5 perc valami csoda volt, mindent bedobtak, Parlament,Vár,Halászbástya, hidak, gyönyörüen kivilágitva,azt mondtuk Judittal, hogy aki ezt látja, szerelmes lesz ebbe a városba. Egyszercsak homályos lett a képernyő, aztán kiment a TV 1 , aztán a TV 2 , csak az RTL bírta, és annyit mondtak a riporterek, hogy valami nagy eső lehet. De azért végigcsinálták a tüzijátékot fél 10-ig.

Másnap, azaz ma,/hétfőn/ hajnali 5-kor indultunk haza, és a hiradókból tudtuk meg mi történt.
Állitólag 1956 óta nem volt ekkora katasztrófa Budapesten. A Dunaparton másfél millió ember gyűlt össze. A kezdés után 5 perccel egy óriási vihar csapott le 100 km-es széllel, és olyan jeges
esővel amilyet csak filmekben lehet látni. Az emberek elkezdtek menekülni, de töksötét volt, mivel a világitást lekapc solták, egymást taposták,az ablakokból potyogtak a kitört üvegtáblák, az alsó rakpartról nem tudtak feljönnik az emberek, mert ott csak5oo méterenként van egy-egy keskeny lépcső.Szóval az összes kórház tele van sebesültekkel, eddig 4 halott, és még keresnek embereket, akik csónakról a Dunába borultak. Szóval szörnyü, azóta is erről szól minden, most keresik a felelősöket.

2006-08-14

Meglepi Dórinak

Dóri most hívott, nagyon szép a ház, csodálatos a kilátás,nemvészes az óránkénti harangjáték a szomszédban. Otthon derült ki, hogy az az autó /Fiat Panda/ amit kölcsönkaptak nem is kölcsön, hanem Fernando
megvette, csak nem mondta meg, azt akarta, hogy meglepetés legyen.

Utolsó variáció


De a legutolsó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Téma: ugyanaz



Éjszaka meglódult az agyam, így még jobban kijön a 30 év.

2006-08-13

Kata és Dóri



Katustól teljesen elájultam. Olyan
aranyos a pocakjával, hogy csuda. A reptérre indulás előtt beállitott két
gyönyörű csokorral,
meg egy zsák Túró Rudival. Rögtön csináltam róla egy pár
képet, és a pillantásról, ahogy a Dórira nézett, eszembe jutott
egy régi
kép, és rögtön megkerestem. Éppen 30 évvel ezelőtt,
Gergő születése
előtt egy nappal készült, a lőrinci lakás

erkélyajtójában.
/nem értem, most miért változott meg a betűméret/


Éjjjjjjjjjjjjjjjjjjjen! Dóri ebben a
pillanatban telefonált, hogy szerencsésen megérkeztek Viareggióba,
kaptak

kölcsön
egy kocsit, és indulnak fel a faluba
.

Ferihegy




Hát elment a Csumikám! Feri reggel korán ébresztette őket, telepakolták a furgont, meg még az Agilát is jól megbuggyantották. Amíg hazaértek én sütöttem egy jó nagy adag Laci féle hurkát. Indulás előtt még Katus is befutott 2 nagy csokor virággal meg egy zsák Túró Rudival.
Hát jól kibőgtem magam, mire Feri megjegyezte, inkább annak örüljek, hogy tavaly összevesz-
tek, mert így legalább egy évig itthon volt. Szóval minden relatív. Remélem benőtt a fejük lágya,
és már nem lesz semmi baj.

Este 8-ra lettem kész, nagyjából levittem mindent a pincébe.